چه سینکی برای آشپزخانه من مناسب تر است؟

بنر سینک

چه سینکی برای آشپزخانه من مناسب تر است؟

سینک ظرفشویی یکی از مهمترین اجزای آشپزخانه هر خانه ای محسوب می گردد،چرا که زیبایی و کارآمد بودن آن کمک شایانی به فضای داخلی آشپزخانه می کند.

اما انتخاب همین کالای استراتژیک و مهم معمولا با دشواری های زیادی همراه است.از قیمت سینک ظرفشویی بگیر تا نوع متریال سینک و حتی کارکرد آن،ابعاد سینک آشپزخانه و عمق آن.

مواردی که گفته شد همگی در انتخاب یک سینک ظرفشویی مناسب به عنوان معیار مهم محسوب می گردد.پس ما در این مقاله به معیارها برای خرید سینک ظرفشویی آشپزخانه می پردازیم.

دسته بندی ساختار بدنه سینک ظرفشویی

سینک های آشپزخانه دارای ساختار بدنه ای متفاوتی هستند.امروزه با تغییر سبک دکوراسیون در منازل و محیط ها این کالا نیز دستخوش این تغییرات قرار گرفته است.به طور کلی سینک به سه دسته زیر تقسیم می گردد.

سینک ظرفشویی استیل

سینک های ساخته شده از استیل از متریال فولاد ضد زنگ و استیل as304 می باشند.این بدنه در مقابل خط و خش و سیاه شدگی از مقاومت بالایی برخوردار است.

سینک ظرفشویی گرانیتی

سینک های گرانیتی از ترکیبی از سنگ ،شیشه و فولاد به دست می آید…خورد شدن و خمیر کردن و قالب ریزی مجدد آن ها این ساختار را تشکیل می دهد.این سینک ها دارای رنگ بندی های متنوعی می باشند.

سینک ظرفشویی شیشه ای

این سینک ها که عموما کمتر تولید و به بازار عرضه شده است از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار بوده و به دلیل دقت در پرس بدنه استیل به شیشه کمتر شرکت ایرانی همچون سینک استیل البرز توانسته است به این مهم دست یابد

کارکرد ها در سینک های ظرفشویی آشپزخانه

سینک های ظرفشویی آشپزخانه به سه دسته سینک توکار،سینک روکار و سینک زیر کورینی تقسیم می گردد.

سینک ظرفشویی توکار

این نوع سینک ها همانطور که از نامشان پیداست به صورت توکار کار و در داخل کابینت یا کورین یا سنگ قرار می گیرد و از طریق بست های نگهدارنده نصب می شود.

سینک ظرفشویی روکار

این نوع سینک معمولا در مکان هایی قرار می گیرد که مصرف کننده قصد ندارد از صفحه رو استفاده کند.سینک روکار دارای یک لبه بالایی و در پایین سینک هم یک لبه به سمت پایین خم خورده است.

سینک ظرفشویی زیر کورینی

این نوع سینک ها که به تازگی در بازار ایران به روی کار آمده به صورت زیر کار بوده و زیر صفحه کورین،کابینت یا سنگ نصب می گردد و از طریق پیچ و چسب نگهداشته می شود.

خصوصیت سینک های استیل نسبت به سینک های گرانیتی

سینک های استیل به دلیل بدنه مستحکم و استفاده از استیل 304 و انعطاف بالای خود معمولا در آشپزخانه ها بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

سینک محلی است که در آن شستشوی انواع مختلفی از مواد صورت می گیرد و به همین دلیل باید در نظر داشت که ریختن مایع های رنگی،مواد شوینده اسیدی،لک ها و جرم های آب بر روی این بدنه کمتر می ماند و به راحتی تمیز می شود.

اما در مقابل سینک های گرانیتی به دلیل استفاده از نوع مواد خاصش علی رغم زیبایی منحصر به فردش در مقابل نظافت بسیار از خود ممانعت و سختی نشان می دهد و باید در نظر داشت که لک های آب نیز در این نوع سینک ها به سختی از بین می رود.

تفاوت قیمت ها در سینک های استیل و گرانیتی و شیشه ای

همانطور که مشخص است سینک استیل به دلیل ارزان تر بودن ورق استیل و البته با در نظر گرفتن قطر ورق،نوع برش و پرس و عمق آن از بازه 400 هزار تومان تا 2 میلیون تومان خواهد بود.

دسته بعدی قیمت سینک ها مربوط به سینک های شیشه ای است.قاعدتا در قیمت گذاری این سینک ها علاوه بر در نظر گرفتن سینک استیل باید قیمت شیشه نشکن و سکوریت شده آن را در در نظر گرفت که این رقم بین 1.5 تا 3.5 میلیون تومان خواهد بود.

همانطور که واضح است سینک های گرانیتی از بالاترین قیمت در میان سینک های ظرفشویی آشپزخانه برخوردار است.این سینک ها به دلیل جدید بودن و البته بی رقیب بودن خود در بازار ایران توانسته اند قیمت های خوبی را برای خود دست و پا کنند.

البته این نکته قابل ذکر است که برخی از شرکت های ایرانی اقدام به تولید سینک های رزینی کرده که متریال اصلی آن ها مواد رنگی و اغلب سمی است.باید در نظر داشت که این سینک ها مناسب برای آشپزخانه ها نیست.

بهترین برند برای خرید سینک ظرفشویی کدام است؟

امروزه با توجه به نیاز جامعه به این محصول کارآمد شرکت های زیادی اقدام به تولید این محصول کرده اند،از شرکت های بزرگ و نام آشنا گرفته تا برندهای نامعلوم و اغلب بی نام و نشان.

اگر به تاریخ تولید سینک های ظرفشویی و ورق استیل مراجعه کنید دست خواهید یافت که اولین تولید کننده سینک ظرفشویی در ایران سینک استیل البرز است.سابقه تولید آن بیش از 50 سال می باشد.

همچنین قابل ذکر است که استیل البرز دارای دستگاه های پرس و خم مدرن اروپایی با استاندارد های جهانی بوده و درصد قابل توجهی را در سال به صادرات اختصاص می دهد.

از برندهای مطرح دیگر نیز می توان به اخوان،کن،داتیس،بیمکث،میلاد،دیموند نیز اشاره کرد.

javad
ارسال دیدگاه