مهمترین خصوصیات گاز رومیزی استیل البرز کدام است؟

بازار لوازم خانگی ایران طی سال‌های گذشته با چالش‌های زیادی نظیر گرانی کالاهای خارجی، خروج شرکت‌های کره‌ای و عرضه لوازم خانگی تقلبی دست و پنجه نرم می‌کند. به همین منظور تمایل به خرید لوازم خانگی ایرانی به دلیل قیمت مناسب تر و البته اطمینان از اصل بودن کالا در میان مشتریان افزایش پیدا کرده است.

تجهیزات آشپزخانه

تولیدکنندگان داخلی طی سال‌های اخیر محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه کردند، اگرچه برای رقابت با بهترین برند های لوازم خانگی دنیا مسیر طولانی را در پیش داریم اما نمی‌توان کیفیت خوب و مزایای محصولات ایرانی مانند قیمت مقرون به صرفه و ارائه خدمات پس از فروش درخور مشتری ایرانی را نادیده گرفت.

در این مقاله درکنار آشنایی با انواع اجاق گازهای رومیزی، تشریح مشخصات فنی هر یک را خواهید آموخت که چگونه نیاز خود از انتخاب اجاق گاز را تشخیص دهید تا درادامه بتوانید گاز ایده آل آشپزخانه‌ی خود را باتوجه ‌به بودجه و فضای آشپزخانه‌ی خود انتخاب کنید.

شعله های گاز رومیزی

اولین سوالی که برای خرید گازهای رومیزی مطرح می شود، انتخاب تعداد شلعه های آن است. اهمیت تعداد شعله های اجاق گاز تا چه حد است؟

شعله های گاز رومیزی

تعداد شعله اجاق، با توجه به فضا و اندازه، نحوه چینش وسایل آشپزخانه و شیوه آشپزی کدبانوها اهمیت زیادی دارد. در واقع نیاز ماست که تعیین می‌کند کدام اجاق گاز را انتخاب کنیم که پاسخگوی تمام نیازهای آشپزی ما باشد.

در این زمینه ابعاد اجاق گاز است که تعیین می‌کند چه تعداد شعله روی آن قرار گیرد و براین اساس ابعاد آن متفاوت است که با کاربری مشتری ارتباط مستقیم دارد. به طور معمول گازهای 5 شعله پاسخگوی نیاز روزمره مشتریان است. این گروه محصولات دارای یک شعله پلوپز هستند که متناسب با سبک آشپزی ایرانی ها در گاز رومیزی استیل البرز گنجانده شده است.

گاز رومیزی

جهت مشاهده گاز رومیزی استیل البرز کلیک کنید

در طراحی سر شعله های گاز صفحه ای استیل البرز به چه پارامترهای باید توجه کرد؟

اجاق گازهای استیل البرز مجهز به سر شعله Dual هستند.

شعله پلوپز معمولی که در بیشتر اجاق گاز های موجود در بازار استفاده می شود، داری یک ژیگلور سایز 135 است که در صورت استاندارد بودن سر شعله توان حرارتی با راندمان حدود 50% را تولید می کند. سر شعله های دوال با استفاده از 2 ژیگلور سایز 90 و 1 ژیگلور سایز 65، علاوه بر تولید حرارتی بیشتر، قابلیت این را دارند که در 2 حالت کاملا روشن یا روشن بودن فقط شعله وسط عمل کنند.

شعله پلوپز معمولی که در بیشتر اجاق گاز های موجود در بازار استفاده می شود، داری یک ژیگلور سایز 135 است که در صورت استاندارد بودن سر شعله توان حرارتی با راندمان حدود 50% را تولید می کند. سر شعله های دوال با استفاده از 2 ژیگلور سایز 90 و 1 ژیگلور سایز 65، علاوه بر تولید حرارتی بیشتر، قابلیت این را دارند که در 2 حالت کاملا روشن یا روشن بودن فقط شعله وسط عمل کنند.

گاز صفحه ای استیل البرز مجهز به سر شعله سرآشپز (Chef)هستند.

مشاهده گاز S5910 استیل البرز

مشاهده گاز S5911 استیل البرز

مشاهده گاز S5912 استیل البرز

سر شعله های شف با توزیع منحصر به فرد شعله به صورت همزمان از درون و بیرون مشعل، موجب افزایش توان حرارتی و در نتیجه کاهش مدت زمان پخت غذا می شوند. این فناوری به صورت انحصاری توسط شرکت استیل البرز در محصولات اجاق گاز ارائه می‌شود و در هیچ یک از اجاق های گازی موجود در بازار دیده نمی شود.

گازهای رومیزی استیل البرز مجهز به سر شلعه WOKهستند.

بزرگترین و قدرتمندترین شعله اجاق است که با توان حرارتی حداکثر 4 کیلو وات نیازهای متنوع آشپزی را پاسخ میدهد. این حرارت برای پخت و پز به سبک ایرانی بسیار مناسب است.

شبکه های چدنی

مزیت شبکه‌های چدنی گاز قابل جداسازی بودن آن است.

شبکه‌های محافظ روی اجاق از جنس چدن ساخته شده و ضد زنگ هستند. با وجود این شبکه‌ها فاصله‌ی لازم بین شعله و قابلمه و تابه‌ها‌ حفظ می‌شود و به ظروف آسیب نمی‌رسد. امکان جداسازی شبکه‌های چدنی از صفحه‌‎ی گاز وجود دارد و این موضوع به نظافت آسان سطح گاز کمک می‌کند.

برای مثال گاز رومیزی G5905 استیل البرز جدیدترین طراحی اقتصادی استیل البرز در رده اجاق های گازی است که با ترکیب استفاده از ترموکوپل های پیشرفته، سرشعله های متنوع و ظاهری متفاوت جایگزین جدید اجاق گازهای استیل البرز و دیگر برندهای مطرح در بازار محسوب می‌شود.

بهینه مصرف کنید.

یکی از مواردی که این مدل را شاخص‌تر می‌کند، رتبه مصرف انرژی A بوده که به معنای مصرف بهینه انرژِی برق و گاز است. با در نظر گرفتن این خصوصیات، این ابزار تمام استاندارد‌‌های لازم یک محصول ایمن و با کیفیت را دارد و می تواند پیشنهادی مقرون به صرفه و مناسب برای آشپزخانه شما باشد. گفتنی است که گرید مصرف انرژی A کمترین میزان مصرف در بین اجاق گاز ‌های صفحه‌ای به شمار می‌رود.

دیگر مزایای اجاق گاز های رومیزی استیل البرز

با استفاده از فناوری پیشرفته ترموکوبل TOP TIME در این محصولات شعله اجاق در کمتر از یک ثانیه روشن می‌شود.

ترموکوپل و فندک داخلی

در کار با محصولات گازی همیشه امنیت دستگاه یکی از مسائل مورد توجه است و نشت احتمالی گاز موجب نگرانی می‌شود. در صورتی ‌که با ریختن آب، سررفتن شیر، وزش باد یا به هر دلیل دیگری شعله‌ها خاموش شوند، خطر نشتی گاز در فضا وجود دارد. اجاق گاز صفحه ای استیل البرز از سیستم ترموکوپل بهره می‌برد.

ترموکوپل استیل البرز

ترموکوپل به کمک یک سنسور دمایی متوجه خاموش ‌شدن شعله می‌شود و جریان گاز را به ‌طور خودکار قطع و به این ترتیب از بروز سوانح ناگوار جلوگیری می‌کند. برای تنظیم شدت شعله پنج ولوم بزرگ در قسمت میانی و پایین صفحه‌ی گاز قرار گرفته است. علائم راهنمای کنار هر ولوم سر شعله‌ی مربوط به آن را نشان می‌دهد. با فشردن هر ولوم فندک شروع به جرقه ‌زدن کرده و شعله را روشن می‌کند.

 

 

پس در این مقاله با معرفی چندین مدل مختلف اجاق گازهای رومیزی استیل البرز، شما را در انتخاب اجاق گازهای 5 شعله همیاری کمک می کنیم.

در جدول زیر مقایسه ی جامع در بین اجاق گازهای رومیزی 5 شعله انجام شده است.

جدول مشخصات گاز استیل البرز

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5701، مجموع بار حرارتی 5/8 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5703، مجموع بار حرارتی 5/8 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5753 i، مجموع بار حرارتی 5/8 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5901 S، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل C-5902، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5904 ، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G-5904 S، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G5905، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات

طراحی سر شعله های اجاق گاز استیل البرز از لحاظ توزیع بار حرارتی مدل G5907، مجموع بار حرارتی 3/11 کیلو وات
[popular-faqs ]

مدیر سایت
ارسال دیدگاه